Tipy

Braňte se tím, co u sebe máte

Nikdy nevíte, kde na vás čeká nebezpečí, protože to nelze předpokládat, proto byste měli být stále připraveni k sebeobraně. Velkou výhodou je, že k obraně vám mohou pomoci i věci, které běžně u sebe nosíte, jen se nesmíte bát je použít, ale jen v případě, že jste opravdu v ohrožení života. 

Pár drobných v kapsách 

Spousta lidí po kapsách nosí nějaké drobné, nějaké mince, co vám prodavačka vrátí z nákupu a podobně. Právě mince jsou jedna z věcí, které míváte u sebe, a mohou vám pomoct při sebeobraně. Například, když vás někdo přepadne, tak můžete mince hodit do obličeje, čím ho zaskočíte a získáte čas na to, abyste mohli utéct. Pokud nemáte nic po kapsách, můžete se ohnout dolů a ze země hrábnout hrst písku, štěrku či čehokoliv jiného. 

Spreje

Říká se, že každá osamělá žena, by u sebe měla mít pepřový sprej, aby se mohla v případě nebezpečí chránit, pokud ho ještě nemáte, měli byste si ho pořídit, ale do té doby jde velmi dobře používat i klasické deodoranty ve spreji. I ty pachatele na chvíli zastaví a vy budete mít čas na to, abyste se buďto bránili útokem anebo utekli. Pravdou je, že některé spreje mohou být velmi agresivní a pachateli mohou i poškodit zrak, proto bychom je měli používat opravdu v případě, že jde o ohrožení života, a nejen při nějaké domněnce. 

Nosíte si nápoje?

Je spousta žen i mužů, co v příruční tašce nosí nápoje. Není to sice tak efektivní, ale i nápoj lze veledobře využít při sebeobraně Stačí, když vodu či cokoliv jiného, co si sebou nosíte, stříknete do obličeje, opět ho tím překvapíte, zpomalíte anebo na chvíli zastavíte, a i když tím pachateli nijak neublížíte, tak dostanete chvíli čas a při napadaní je každá chvilka dobrá. 

I světýlkem se lze chránit

Další věc, kterou často nosíte u sebe a lze ji použít k sebeobraně je světýlko. Mnoho lidí má světýlko jako přívěsek na klíčích, aby si mohli posvítit, když přijdou večer domů a stejně tak hodně lidí sebou nosí baterku. Opět se jedná o způsob ochrany, která pachateli neublíží, ale můžete tím získat čas na útěk anebo sebeobranu, protože světlo pachatele oslní a bude desorientován. 

Zlatá klasika 

Zlatu klasikou, kterou máte vždy u sebe a jde jí použít k sebeobraně, jsou jednoznačně klíče. Klíče lze využít hned několika způsoby. Buďto je můžete použít jako předmět, který vhodíte pachateli do obličeje anebo je můžete rovnou použít jako předmět, pomocí kterého můžete člověka, který vás ohrožuje udeřit nebo mu jimi nějak škaredě ublížit. Pravdou je, že někdy je to nebzučené, ale pokud máte pocit, že vám jde o život, neměli byste se bát bránit se.

Sebeobrana je velmi důležitá, pokud na vás někdo útočí anebo vás obtěžuje, nemůžete se nechat, ale musíte se bránit, a i když si často myslíte, že nemáte jak, máte u sebe spoustu předmětů, které vám mohou pomoci.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *