Zdravé barvení vlasů
Kdysi si ženy barvily vlasy, když si našly první šediny, ovšem dnes už neplatí, že by měla barva sloužit jen k zakrývání šedin, naopak mnoho žen se barví, protože chtějí nějakou změnu anebo si mají pocit, že by jim jiná barva slušela více a podobně. Barva na vlasy mnohdy vlasům škodí, a tak bychom měli hledat nějaký šetrný způsob, pomocí kterého si můžeme změnit barvu vlasů.
Příroda nám neuškodí
Kvalitní barvy na vlasy mají různá složení, která vlasy tolik neztěžují, jako například peroxid, který se používal k vybělení vlasů. Pravda je, že ani kvalitní barvy nejsou úplně šetrné k vlasům, přece jenom je to stále chemie, která vlasy jistým způsobem poškodí. Pokud nechceme vlasy tolik zatěžovat, tak musíme najít nějakou přírodní cestu, jako je barvení henou. Hena je přírodní materiál, který vlasy nepoškozuje, ale naopak dokáže je regenerovat.
Více než jen barva
Výhodou je, že barvení henou má mnoho výhod. Není to klasická barva, ale je to i regenerace vlasů. Když si necháte henu působit a to klidně i šest hodin nebo přes celou noc, pak dosáhnete opravdu krásného výsledku, protože vaše vlasy pak budou hustější, pevnější a přitom na omak jemné, což je velice příjemné. Mimo jiné může hena pomoci s různými nepříjemnostmi, jako jsou například lupy.
Má to i své nevýhody
Všechno má své plusy a mínusy. Přestože hena dokáže vlasy regenerovat a udělat je krásné, má i své nevýhody. Někomu může vadit vůně heny, která hodně připomíná zmoklé seno. Vzhledem k tomu, že z heny je taková kaše, není jednoduché nanášet ji na vlasy, a proto je lepší, když budete mít někoho, kdo vám s barvením pomůže. Asi tou největší nevýhodou je barva. Přírodní pravá hena má odstín spíše do červena, samozřejmě, že existují i další odstíny, všechny jsou vytvořené pomocí přidání pigmentu, jednak je těchto odstínů méně, než u klasických barev a jednak nikdy nedostanete přesně takovou barvu, jaká je na krabičce. Hena podporuje vaši přírodní barvu, vždycky trochu zmatuje, přestože se hodně přiblížíte k barvě na krabičce, nemůžete s tím počítat, neboť každý může mít úplně jiné zbarvení i když použijí stejný odstín heny.
Proces, který má pravidla
Tak jako každé barvení, tak i barevní henou má svá pravidla, ovšem jejich dodržení je opravdu důležité a trochu zdlouhavé. V případě, že nedodržíte postup, který dostanete v krabičce jako příbalový letáček, může se stát, že hena nebude fungovat tak jak má a klidně můžete nakonec mít zelené vlasy, což sice může vypadat pěkně, ale ne všem to sluší. Ze všeho nejdůležitější je dodržení teploty, když v tomto budete postupovat podle pravidel, tak se nemusíte ničeho obávat.
Henu lze podpořit
Hena sice každému vytvoří odlišný odstín, ale může se stát, že na některých vlasech bude velmi světlá jako by vůbec nechytla. V takovém případě se dá podpořit, ale musí to udělat ještě při barevní. Takže pokud máte od přírody hodně tmavé vlasy, tak můžete vyzkoušet namísto vody, která se uvádí v příbalovém letáčku, smíchat henu s černým čajem anebo kávou, doporučují to i zkušené kadeřnice, takže se nemusíte obávat toho, že by hena nějak špatně reagovala či podobně. Ovšem je lepší se nejprve nabarvit henou podle postupu, a když zjistíte, že by mohla být barva výraznější, tak stačí při druhém barevní vody vyměnit.
Příroda a chemie nejdou k sobě
Další věc, na kterou byste si měli dávat pozor při barvení henou, jsou chemikálie, protože ty se s henou nesnesou. Kromě toho, že mezi barvením henou a běžnými barvami, které lze zakoupit například v drogerii, by měl být jistý rozestup, minimálně čtyři týdny, ale čím více, tím lépe, tak byste si měli dávat pozor i na to, čím si myjete vlasy, neměli byste používat kondicionér a podobné přípravky.
Barvení přírodní cestou vám nepoškodí vlasy jako chemické barvy, naopak hena může vlasům pomoct.