Zdraví

Botičky pro naše dětičky

Děti jsou to nejcennější, co nás v životě může potkat. Snažíme se jim dát to nejlepší, ale někdy opomíjíme některé detaily, které se později mohou projevit jako důležitá věc, což jsou právě boty. Výběr správné obuvi může být pro dítě i zásadní, protože nekvalitní anebo kvalitní boty mohou ovlivnit i zdraví dítěte, proto na boty dbejte.  

Pořád nové  

Malým dětem rostou nohy opravdu velmi rychle, což znamená, že budete muset často boty měnit. Ovšem častá výměna obuvi směřuje některé rodiče k tomu, že kupují dětem levné a bohužel nekvalitní boty. Musíme myslet na to, že botičky pro naše dětičky mají být kvalitní, protože malé děti se učí chodit a když už chodí, tak snad ani na chvíli neposedí, takže jsou na nohou pořád. Ačkoliv se to nezdá, boty jsou velmi důležité, neboť špatný výběr může vést k deformaci nohou nebo i těla, což rozhodně nikdo nechce.  

Ta správná velikost  

Jedním z důležitých aspektů, na které bychom měli při výběru bot pro děti myslet, je velikost boty. Nejprve nesmíme zapomenout dítěti koupit nové boty, když už jsou ty staré malé. Pravdou je, že se to někdy špatně zjišťuje, protože děti si nestěžují na to, že by je bota tlačila, proto je dobré čas od času to zkontrolovat. Vzhledem k tomu, že dětem rostou nohy opravdu rychle, mají někteří rodiče tendenci kupovat o hodně větší boty, aby dítěti déle vydržely. Ovšem i tím můžete dítěti uškodit, může dokonce zakopávat. Babičky a některé maminky vždycky správnou velikost ověřovaly prstem. Dítě musí dát nohu co nejvíce dopředu a když se za patu vejde ještě jeden nebo dva prsty maminky, pak jsou boty tak akorát. Kromě velikosti je také důležité to, aby botičky pro naše dětičky nebyly příliš úzké, protože když jsou prsty na nohou sevřené, není to správně, takže nechte děti, aby zahýbaly prsty vevnitř v botě a pokud to půjde, pak jsou to ty správné boty.  

Pevné, ale lehké  

Ať už vybíráte boty dětem nebo i sobě, měli byste vybírat takové, které jsou pevné, ale zároveň i lehké. To znamená, že boty musí držet kotník, nesmí vám klenba nohy padat. Mnoho lidí sahá po těžkých botách, protože mají pocit, že právě ty jim nohu drží, ale mnohem pohodlnější a zdravější jsou lehké boty a když zvolíte ty správné, budou vám nohu perfektně držet. Ideální je nějaký prodyšný materiál, aby se noha nepotila, což je u dětí, které neposedí někdy problém.  

Nejlepší jsou zdravotní  

Jestli chcete nejlepší botičky pro naše dětičky, pak vybírejte v lékárnách nebo zdravotních potřebách, protože tam jsou kvalitní boty. Vytvarované boty z lékárny se doporučují dětem, které už mají nějakou vadu, ale rozhodně neuškodí dětem, které mají zdravé nožičky, naopak mohou pomoct, protože budou fungovat jako prevence. Pokud nechcete přímo boty z lékárny, protože se vám zdají drahé a podobně, stačí, když koupíte zdravotní vložky, které jsou také vytvarované a dětem tak dopřejete pohodlí i zdraví.  

Botičky pro dědičky jsou poměrně drahé, ale nesmíme na nich šetřit, protože boty hodně ovlivňují zdraví dítěte.  

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *