Cestování

Poznejte slavný Karlštejn během pohodového víkendu ve dvou

Spojit příjemné s užitečným? Ale jistě, můžete to udělat i během dovolené, kterou strávíte v českém prostředí. Víkend ve dvou poblíž Karlštejna, prostředí, jemuž vládne klid řeky Berounky a procházky přírodou, tomu se jednoduše nedá odolat.

Čeká na vás nejen příval energie, ale také poznání národní historie, se kterou je tento hrad pevně svázán. Necháte se zlákat? Bonusem je zábava pro každé počasí. Když totiž zaprší, můžete strávit volný večer v sauně nebo také posedět u krbu v útulné restauraci. Kdo miluje zeleň a rád v ní odpočívá, přijde si na své. A děti přece musí poznat rodný kraj, nebo snad ne?

Připraveno je téměř padesát lůžek

Jednadvacítka pokojů a celkem 49 lůžek, přesně tak zní základní nabídka. Hotel Mlýn Karlštejn je nekuřáckým prostředím, jemuž nechybí nic z moderního zázemí. Party stan, svatební altánek nebo gril, to vše nabídne soukromý ostrov, jenž patří do hotelového areálu.

Na výběr jsou dvoulůžkové nebo třílůžkové pokoje, které budou vaším útulným zázemím po celou dobu pobytu.

Nabízí se ale i několik zajímavých výletů, Hlásná Třebáň nebo lom Velká Amerika určitě stojí za vidění. A mohli bychom pokračovat, pro nenáročnou turistiku je ideální třeba blízký Havlův obrázek. Pro gurmány je tu rybí restaurace, pokud patříte mezi vodáky, tak jistě dobře znáte i povodí Berounky. Podívat se můžete i na hrad Tetín, který nabízí velkou romantiku.

K návštěvě lákají i Koněpruské jeskyně

Pokud chcete poznat historii opravdu zblízka, kromě samotného hradu Karlštejn se nabízí také Koněpruské jeskyně nebo Sv. Jan pod Skalou. Český kras nedostal svůj název náhodou, neboť při nenáročných procházkách si báječně odpočinete. Zavítat můžete i do zdejších vinných sklepů, tradice pěstování révy je v tomto kraji už po dlouhá staletí.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Poznejte slavný Karlštejn během pohodového víkendu ve dvou