Nezařazené

Ušetřete díky nákupům těsně před Vánoci

Také se honíte za dárky pod Vánoční stromeček, jež by vás vyšli co nejlevněji a neutratili byste díky nim tolik, kolik je běžné? Prodejci nás lákají na všemožné odměny v podobě 2+1 ks zboží zdarma, nebo slevy od nákupu za určitou částku. Výjimka nebo dvě v jednom letáku v podobě 74 % procentní slevy (byť je např. na vonnou svíčku) také dostane do daného obchodu značnou část nakupujících. Zajímavé slevy a akce nabízí prodejci hraček, parfémů, elektroniky, ale také víkendových pobytů, netradičních zážitků či dárků, které byste jen tak nekoupili, protože jsou nějakým způsobem hodně netradiční – většinou zábavné, intimní či darovávané jednou – dva krát za život. 

Mnohdy ale zapomínáme na to, že jsme si v loni řekli, že příští rok budeme nakupovat dárky až těsně před svátky. Je fakt, že zboží je značně přebrané (to vánoční), ale máte-li hluboko do kapsy, úspora za to stojí. No a budete-li s obdarovaným až mezi svátky a nevadí vám, že dárek koupíte a zabalíte až po 25. prosinci (což se stává poměrně často), oblečení, elektrospotřebiče, hračky drogerii, parfémy, hodinky, prsteny… pořizujte právě 26. prosince. Obchody už jsou otevřené a chtějí prodat vše, co se jim nepodařilo prodat v předvánočních akcích.  

Vyjet do měst se vám vyplatí 

Jestliže budete nakupovat víc dárků, rozhodně se vám vyplatí naplnit nádrž benzínem a vyjet si do nebližšího velkého města. Anebo, pohodlnější a ještě levnější, jestliže nechcete rozměrné dárky a řešit parkování, je sednout na autobus nebo vlak (spojů je spousta i mezi svátky), obětovat za jízdenky +- 300 Kč (cesta tam a zpět bez přestupu) a v klidu si nakoupit, co potřebujete. 

Jídlo levnější nebude, kromě alkoholu a potravin k oslavám  

Co se týče úspory na jídle, tady nemá smyls vyčkávat. Běžné potraviny, které potřebujete na pečení a vaření budou v cenových relacích stejně, jako před svátky. Co však nakoupíte levněji, je alkohol. Od vína, přes šampaňské až po tvrdý alkohol. To proto, abyste si měli s čím připít. Výhodné ceny uvidíte i u pyrotechniky, slaných a sladkých pochoutek, nealka, netradičního ovoce, salátů a pomazánek k výrobě jednohubek, obložených mis a chlebíčků atd. 

Tak. Zkuste strávit prosinec v době před Vánoci pohodověji. Odoláte-li s nakupováním, nebo budete nakupovat jen to, co ve Štědrý den chcete darovat a zbytek pořídíte později, můžete ušetřit tisíce korun. Zvlášť, pokud jste velká rodina. Uvidíte, že vyrazit na dárky až 26. prosince není vůbec špatné a můžete to spojit i s návštěvou vánočně nazdobeného města, v němž budete nakupovat. 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *