Rodina

Aby se děti uměly bránit

Žádný rodič nechce, aby bylo jeho dítě příliš agresivní, a proto se snaží různými způsoby ukazovat, jak lze všechno vyřešit v klidu. Pravdou je, že mohou nastat situace, kdy to nejde vyřešit nějakým klidným povídáním a člověk nikdy neví, co na dítě venku čeká, proto je dobré, aby se v dané situaci umělo bránit. Je rozdíl v tom, jestli je dítě agresivní anebo jestli se jen brání.  

Malé děti se nebijí  

Existují kurzy sebeobrany pro děti, ovšem nemusíte se bát, že by vaše děti po absolvování tohoto kurzu byly agresivní či podobně, naopak tyto kurzy jsou přizpůsobeny k dětem, to znamená, že se děti nebijí mezi sebou, ale perou se třeba s trenérem, je potřeba, aby byly děti vychovány, o což se pokoušejí při trénincích, protože chtějí předejít k tomu, aby se dítě stalo agresivním. Je dítěti všelijak vysvětlováno, co je dobře, co může a když už je za určitou hranicí, jednak aby to nezkoušeli pak třeba na spolužáky a jednak, aby opravdu poznali nebezpečí.  

Poznat nebezpečí  

Je opravdu velice těžké poznat nebezpečí a to nejen pro dítě, ale mnohdy i pro dospělého člověka, proto se v kurzu zabývají také tím, co si ostatní lidé mohou dovolit co ne a podobně. Často zkoušejí modelové situace, aby se dítě opravdu naučilo vnímat dobro a zlo v tom pravém slova smyslu. Například velmi častá je šikana. Dítě, které chodí do podobného kurzu, by šikanu mělo rozeznat a pokud je její objetí tak přiměřeně jednat, v případě, že je objetí šikany nějaký spolužák nebo kamarád, tak právě děti, které projdou kurzem, jsou schopné své kamarády bránit, protože nemají strach, neboť se umějí bránit, což je velkou výhodou. 

Od kolika let můžu do kurzu?  

Samozřejmě, že kurzů je velká škála a jsou utvořeny pro různě velké děti, rozhodně zde mohou chodit i malé děti, protože ty jsou mnohem pružnější a hlavně právě pro ty je ideální, aby se co nejrychleji naučili poznávat nebezpečné situace. Obecně platí, že pokud dítě chodí do školy a je jedno do jaké třídy, tak může navštěvovat i kurz sebeobrany pro děti. A pokud to lze, tak je lepší přihlásit dítě do kurzu, kde bude mít své kamarády, ale není to vždy nutné, jen je to lepší pro dítě.  

Mnoho výhod na jednom místě 

Spousta rodičů si není jistá tím, že by své děti měli dát do kurzu sebeobrany pro děti, ale ve skutečnosti to má mnoho výhod, kromě toho, že se naučí poznat dobro a zlo, naučí se bránit před tím zlem, tak zde pozná jisté morální hodnoty i nové kamarády. Rozhodně se v tom neskrývá něco, čeho by se měl rodič obávat, bude to jen další koníček, samozřejmě pokud bude dítě chtít, protože se také může stát, že vám samo dítě řekne, že tam nechce chodit, a to většinou znamená, že je tam brzo. 

Bránit samu sebe není nic lehkého, odhadnou svého protivníka a to, jakou sílu použít, abychom se ubránili, zejména pokud je protivník větší a silnější je těžké. Vaše děti se to mohou učit od malička. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *