Bydlení

Chceme doma skandinávský styl

Kdysi bylo velkým hitem ladit domy do Provance, námořnických stylů a podobně, poslední dobou je čím dál více oblíbený skandinávský styl, možná proto, že se pomocí jeho dostanete blíže k přírodě, je totiž založený na přírodních materiálech. Všechny tyto styly jsou krásné, ale co chcete mít doma vy? 

Začíná to u barev 

Jestliže chceme doma skandinávský styl, je vždycky potřeba začít u barev, protože je důležité nejprve vymalovat a pak až kupovat nábytek a doplňky. Barvy by měly být velmi jemné a neutrální, proto je nejčastější barvou bílá, ale klidně to může být nějaká krémová, béžová, klidně můžete sáhnout i po šedé, ale opravdu nějaký hodně jemný odstín. Typický skandinávský styl by měl být vzdušný a otevřený, proto také světlé barvy, dobré jsou také velká okna, a jestliže bydlíte v panelovém domě, můžete využít i zrcadla. 

Blízko k přírodě 

Díky skandinávskému stylu můžete být přírodě stále blíže, protože je založen na přírodních materiálech a to nejen při výběru nábytku, ale také pokud budete volit stropy a podlahy, měli byste použít dřevo, které je nejen krásné, ale také navodí velmi útulnou atmosféru. Perfektně se na tento styl hodí podkroví, podkrovní byty, protože zde často do součástí domu pronikají trámy, které je nejlepší nechat přírodní a udělat z nich dominantní doplněk. I při výběru nábytku byste se měli držet přírodních materiálů, takže dřevo je nejlepší, ale například sedací souprava může být kožená. 

Jednoduché a otevřené 

Další důležitá věc, na kterou bychom neměli zapomenout, pokud chceme doma skandinávský styl, je jednoduchost při vybavování domácnosti nábytkem a otevřenost prostoru. Nábytek by měl být sice praktický, ale zároveň je důležité, abychom ho měli doma co nejméně nábytku, aby nebyla domácnost příliš plná až přeplácaná. Zjistíte, že někdy méně znamená více, a i když budete mít doma málo nábytku, můžete mít útulnou domácnost. 

Nezapomínejte na dekorace

Ať už si vyberete jakýkoliv styl, tak nezbytnou součástí jsou doplňky a dekorace, pomocí kterých celou domácnost a styl doladíte. Jestliže chceme doma skandinávský styl, budou nás zajímat jednoduché a praktické dekorace, nejčastěji to jsou polštářky, prošívané deky, přehozy a podobně, tyto látkové dekorace jsou velmi útulné. Do toho stylu také patří i skleněné vázy, různé misky na ovoce a podobně a rozhodně i rámečky, které také nejčastěji bývají celé skleněné bez rámu, rozhodně k těmto dekoracím nepatří žádné tak zvané lapače prachu, naopak všechno, co je zde dekorací je i praktické a dá se používat efektivně a ne jen jako na výstavce. 

Skandinávský styl je sice jednoduchý, ale za to velmi útulný. Harmonická domácnost propojená s přírodou je snem mnoha lidí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *