Tipy

Bazénové vysavače

Odpočinek v bazénu je velice příjemná věc, zejména když jsou venku parné horké dny. Ovšem o bazén je potřeba se i starat, pravdou je, že mnohdy není údržba příliš složitá, hlavně pokud máte nějaké pomocníky, například vysavač do bazénu, který vám může pomoci udržovat bazén čistý.  

Mnoho druhů vysavačů  

Bazénové vysavače jsou rozhodně dobrým pomocníkem, zejména pokud máte doma velký bazén, na který máte málo času anebo byste raději čas věnovali odpočinku. Vysavačů je více druhů. Můžete si pořídit poloautomatické, automatické anebo mechanické vysavače. Automatický vysavač je samozřejmě nejpohodlnější, protože nevyžaduje žádnou obsluhu, dáte jej do bazénu a sám se postará o čistotu, kdežto mechanické nutně potřebují vaši obsluhu a poloautomatické jsou takovou zlatou cestou mezi těmito dvěma variantami.  

Bazénový robot  

Pokud chcete mít péči o čištění bazénu co nejjednodušší, pak byste si měli pořídit automatický bazénový vysavač. Výhodou je, že tyto vysavače pracují podobně jako robotické vysavače do domácnosti, stačí, když je umístíte do bazénu, tak sám bude jezdit a vyčistí dno i stěny bazénu. Existuje hned několik typů, ale většina z nich má na výběr mezi více typů čištění, takže si můžete vybrat, jak a kdy bazén vyčistíte. Výhodné je to, že můžete tohoto robota pustit například přes noc a ráno si můžete ještě před práci zaplavat v čistém bazénu anebo například, když jste v práci, může se bazén čistit a až se vrátíte, budete moci klidně odpočívat v bazénu.  

Zlatá střední cesta 

Rozdíl mezi automatickým a poloautomatickým vysavačem není natolik velký. Stačí, když vysavač nainstalujete, je připojen k filtraci a poté může pohodlně čistit váš bazén, stejně tak jako automatický přístroj i tento se postará jak o dno, tak i o stěny bazénu. Výhodou je, že ani u tohoto přístroje nebude nutná vaše přítomnost v době čištění a kromě toho je levnější než automatické vysavače, takže můžete ušetřit nějakou tu korunku. 

Mechanické vysavače  

Nejlevnější, ale také i nejpracnější způsob čištění bazénu je mechanický neboli ruční bazénový vysavač. I tento přístroj vyžaduje připojení na filtraci a funguje na vakuovém principu. Vzhledem spíše připomíná nějaký mop, než vysavač, ale dokáže být stejně tak efektivní. Na hlavu nasadíte tyč a jako byste mopem jezdili po bazénu až na to, že tento mop je připojen na filtraci a bude odsávat nečistoty z vašeho bazénu. Pravdou je, že je někdy trochu obtížnější vyčistit stěny bazénu, ale pokud budete mít dostatek času a trpělivosti, tak se vám jistě povede udržovat váš bazén v čistotě.  

Existují tři základní typy bazénových vysavačů, ale i mezi nimi je mnoho druhů, záleží na tom, kolik času a peněz chcete do čištění bazénu investovat.  

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *