Bydlení

Kuchyňská deska

Pracovní kuchyňská deska by měla být odolná proti poškrábání a jinému poškození. Také hledíme na to, aby byla snadno omyvatelná, a v neposlední řadě by měla být i vzhledově estetická. Pracovní deska může hodně vylepšit vzhled kuchyňské linky, ale to samé se může stá i naopak. Špatně zvolená deska může celkový vzhled linky poškodit. Při výběru kuchyně je ideální, když výška pracovní desky je přiměřeně vysoká k naší postavě. Klasická deska má výšku devadesát centimetrů, což nemusí malým, nebo velkým lidem vyhovovat. Správnou výšku pracovní desky zjistíme tak, že když ohneme ruku v lokti, má být výška desky o pět až deset centimetrů níže. Vhodná šířka desky je šedesát centimetrů. Je to standardní velikost,která je postačující. Rozměry spodních skříněk k ní akorát správně pasují.

Moderní kuchyňská pracovní deska

Pracovní deska by měla dobře ladit s kuchyní. Vyrábějí se většinou ze dřeva, nerezu, z obkladaček, z laminátu a nebo žuly. Ta má samozřejmě největší tvrdost. Žulová deska je ze všech nejdražší. S tím musíme počítat. Používá se u těch nejluxusnějších kuchyní. Desky se vyrábějí i z mramoru. Ten není tak odolný, jako je žula, ale vypadá moc hezky. Mramor se dobře hodí do moderní kuchyně. Vypadá velice exklusivně. Další možností materiálu na pracovní desku je vápenec. U něj je velká výhoda, že se vyrábí v několika barvách, takže si vybereme barvu, která se nám líbí a přitom se barevně hodí k naší kuchyni.

Laminátové pracovní desky

Laminátové desky jsou ze všech desek nejlevnější. Vyrábějí se v různých barvách. Je to deska, která co se barev týká má nejširší množství barevných variací. Takže není problém si vybrat přesně podle svého vkusu. Dřevěné desky patří mezi ty oblíbenější. Jsou o něco dražší než laminátové, ale mají i svoje výhody. Hodí se do každé kuchyně, i do těch moderních. Vyzařuje z takové teplo a útulnost domova. Desky se snadno udržují, ale jejich nevýhodou je to, že se snadno poškrábají. Také nepřipadá v úvahu, že bychom na desku postavily rozpálený hrnec nebo pekáč. To by se stalo to, že by byla deska na stálo zničená, což by byla veliká škoda.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *